İstanbul'dan Uçaklı Elit Karadeniz Turu / İstanbul'dan Uçaklı Elit Karadeniz Turu

 • İstanbul'dan Uçaklı Elit Karadeniz Turu
 • İstanbul'dan Uçaklı Elit Karadeniz Turu
 • İstanbul'dan Uçaklı Elit Karadeniz Turu

1. Gün: Atatürk Köşkü-Ayasofya-Ayder

Sabah 04:00 Beylikdüzü Shell İstasyonu (Marmara Park karşısı), 04:30 Ataköy Olimpiyat Evi (Sinan Erdem Spor Salonu önü), 04:45 Mecidiyeköy Divan City Otel önü, 05:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önünden hareketle 05:30 Sabiha Gökçen Havalimanı'nda  biniş işlemleri sonrası  Pegasus Havayolları'nın 07:50 uçağı ile yaklaşık bir saat kırk dakikalık yolculuğun ardından Trabzon Havalimanı'na ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesi'ni geziyoruz. Trabzon’un meşhur Telkari ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Ayder yaylasının en prestijli otellerinden olan  Kaçkar Resort otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 
Konaklama: Kaçkar Resort Otel / Ayder
Günün restoranı ve lezzeti: Akçaabat Köftesi, Piyaz, Laz Böreği ( Ekstra )
2. Gün: Huser Yaylası-Fırtına vadisi-Zil Kale-Rafting

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Ayder de Gelintülü Şelalesi ve Kalegon gezilerini rehberimiz ile birlikte gerçekleştirdikten sonra dileyen misafirlerimize Ayder'i daha iyi yaşayabilmeleri için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman dilimi içerisinde 2320 metre rakıma sahip, sıralı Kaçkar Dağları'nın eşsiz manzaralarını görebileceğimiz, aynı zamanda ayaklarınızın altında Avusor ve Kavron Vadilerini fotoğraflayabileceğimiz Huser Yaylası'na ulaşıyoruz ( Ekstra ). Unutulmaz manzaralar sonrası Huser Yaylası'nda geçirdiğimiz zamanın ardından Fırtına Deresi kenarında yörenin meşhur kırmızı benekli alabalığı, muhlama ve Laz böreği ile harmanlanmış yöresel yemeğimizi almamızın ardından dileyen misafirlerimiz ile rafting heyecanını yaşıyoruz. Bugün son olarak bir kartal yuvası konumunda bulunan Zil kale gezisini gerçekleştirdikten sonra Ayder de bulunan otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği, konaklama ve tulum eşliğinde yöresel Karadeniz eğlenceleri otelimizde.Konaklama: Kaçkar Resort Hotel / Ayder
Günün restoranı ve Lezzeti: Fırtına Deresi Pınar Alabalık;  Lahana Çorbası,  Alabalık Tava veya Izgara, Muhlama ( Ekstra )

3. Gün: Tam Gün Batum turu-Sanat Müzesi-Katedral-Deriner Barajı-Artvin
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Arhavi, Hopa ilçeleri üzerinden Sarp Sınır Kapısı'na ulaşıyoruz. Yeni çipli kimlik kartlarımız ile Gürcistan tarafına geçiyor ve Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. Ayvazowski, Garapetyan, Gabaşhvili gibi ünlü Pre-sovyet dönemi ve yaşayan ressamların eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi gezisi, Çarlık hâkimiyeti döneminden kalma tarihi Katedral ve Batum Şehir Parkı'nı geziyoruz. Ardından şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda yörenin meşhur Gürcü şaraplarından tatma ve alışveriş imkanı bulduktan sonra Sarp Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapıyor ardından Artvin'e ulaşıyoruz. Bir mühendislik harikası olan Deriner Barajı ile Çoruh Nehri'ni yukarıdan kuş bakışı izledikten sonra otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimize.

Konaklama: Grand Artvin Otel / Artvin
Günün Restoranı ve Menüsü: Gürcü Peyniri ( Sulguni ), Cevizli Patlıcan, Gürcü Mantısı ( Hinkali ), Peynirli Pide ( Hacapuri ), Patetesli Et, Gürcü Mantarı ve Gürcü Şarabı ( Ekstra )

Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;

Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde çipli yeni kimlik kartları ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz.


 

01 Mart 2022 itibari ile aşı pasaportu olan misafirler için PCR testi zorunluluğu kaldırılmıştır. Aşı kartı olmayan misafirlerimiz son 72 saat içerisinde yaptırdıkları negatif pcr testini ibraz etmeleri gerekmektedir.

4. Gün: Borçka Karagöl-Ovit Dağı-Buzul Gölü-İkizdere

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Borçka'ya ulaşıyoruz. Burada minibüslerimize binerek deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz (ekstra) . Karagöl'ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl’ün huzur veren doğa güzelliklerini görmemizin ardından turumuz özelinde 2640 metre ile çıkılabilecek en yüksek nokta olan Ovit Dağı'na doğru hareket ediyoruz. İkizdere vadisinden ilerlerken şelalelerde fotoğraf molaları veriyor, muhteşem manzaralar ile İkizdere ilçesi üzerinden Ovit Dağı Geçidi'ne, 2640 metreye ulaşıyoruz. Bu noktada aracımızdan inerek kısa bir yürüyüş ile yayla çiçekleri arasından temmuz, ağustos aylarında dahi karların erimediği, kar sularının birikmesi ile meydana gelmiş Ovit Gölü'ne ulaşıyoruz. Göl kenarında yapacağımız yürüyüş ile yamaçlarda güneşin etkisinin az olduğu, gün içerisinde gölgenin daha fazla etki ettiği alanlarda bulunan donmuş karlar ile fotoğraflar çekildikten sonra Rize'de bulunan otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Babillon Otel  Spa /  İyidere-Rize
Günün restoranı ve Lezzeti: İkizdere Esnaf Lokantası; Rize Kavurması, İspir Kuru Fasulye, Pilav, Cacık

5. Gün: Haldizen Vadisi-Uzungöl-Karaster ve Lustra Yaylaları-Çay Fabrikası-Sümela Manastırı

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Solaklı Vadisi'ni takip ederek Uzungöl'e ulaşıyoruz. Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster Yaylası'na varıyoruz. Deniz seviyesinden 2000 metrede bulunan, aynı zamanda yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra minibüslerimiz ile tekrar Uzungöl’e ulaşıyoruz. Burada aracımıza binerek Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası Maçka ilçesine ulaşıyor Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere Vadisi'ne hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek Zigana dağına doğru hareket ediyoruz. Meşhur Hamsiköy sütlacını tattıktan sonra Zigana dağında bulunan otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: İvme Otel
Günün Restoranı ve lezzeti: İnan Kardeşler; Alabalık Saç Kavurma, Kuymak ( Ekstra )
Alışveriş noktası: Araklı Çay Fabrikası

6. Gün: Görele Kemençe Müzesi-Giresun-Ordu Boztepe-Yason Burnu

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Vakfıkebir, Tirebolu üzerinden Görele'ye ulaşıyor, Kemençe Müzesi ziyareti ardından Giresun  adası ve şehir merkezini görerek Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu'da deniz seviyesinden 475 metre yükseklikte bulunan Boztepe'ye ulaştığımız zaman göreceğimiz manzara sizlere uçakla yolculuk yapıyormuşsunuz hissini verecek. Harika görüntüler eşliğinde vereceğimiz çay kahve molası sonrasında Perşembe ilçesi üzerinden Yason burnu yarımadasına varıyoruz. Argonot efsanesinin geçtiği yer olarak bilinen Yason burnunda 1869 yılında yapılan kiliseyi ve yarım adanın doğal güzelliklerini gördükten sonra Fatsa, Ünye ilçeleri üzerinden Çarşamba Göğceli Camii'ne ulaşıyoruz. Türkiye'de bulunan en büyük ve en eski ahşap cami olma özelliğine sahip bu yapıda rehberinizin anlatımları ile yığma yapı mimarisi hakkında bilgileri aldıktan sonra Samsun Havalimanı'na varıyor, Pegasus 22.40 İstanbul uçağı ile Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ediyoruz. Alanda bizleri bekleyen servis araçlarımız ile sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere veda ediyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 5 gece belirtilen otellerde yarım pansiyon konaklama
 • 5 akşam yemeği , 5 sabah kahvaltısı
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Son model Mercedes marka araçlar ile ulaşım
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Yurt dışı çıkış harcı ( 150 TL )
 • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 11, 18, 25 Eylül

  Fiyat Listesi

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  11.09.20223* & 4*lı Oteller3.999,00 TL4.932,00 TL 3.999,00 TL--
  18.09.20223* & 4*lı Oteller3.999,00 TL4.932,00 TL 3.999,00 TL--
  25.09.20223* & 4*lı Oteller3.999,00 TL4.932,00 TL 3.999,00 TL--

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  İstanbul'dan Uçaklı Elit Karadeniz Turu Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.