MANDALİNA HASATI /

1. Gün: İSTANBUL – BURSA – BALIKESİR – BERGAMA

Gece saat  11 : 30 da buluşup 00:00’ hareket ediyoruz. Ortalama 6 saatlik bir yolculukla ilk durağımız Bergama’ya yol alıyoruz. 


2. Gün: BERGAMA – DİKİLİ – BADEMLİ – ÇANDARLI - FOÇA - İZMİR

Ekstra alacağımız kahvaltı sonrası ilk durağımız Bakırçay havzasında yer alan ,tarihte bilinen ilk parşömen, ilk doğal tedavi, ilk 4 tiyatrolu kent ve dünyanın en dik tiyatrosuna sahip, UNESCO Dünya Mirası Pergamon Antik Kenti’ni geziyoruz. Sonrasında Dikili şehir merkezinde panoramik turumuzu yapıyor ve Dikili’nin en güzel köylerinden plajları ve sıcak su termal kaynaklarıyla ünlü  Bademli’ye gidiyoruz , rehberimizin anlatımı ve serbest zaman sonrası  panoramik Denizköy ve Çandarlı gezisi sonrası Foça’da rehberimizin anlatımı ardından verilecek serbest zamanda sokakları , taş evleri ve çarşısında biribirinden güzel fotoğraf karelerini anılarınıza ekleyebilirsiniz. Serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama için İzmir’e otelimize gidiyoruz.

 


3. Gün: İZMİR –SEFERİHİSAR ( MANDALİNA BAHÇELERİ )– SIĞACIK - URLA – İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tarihte kurulan 12 İyon kentinden biri olması ve Türkiye’deki ilk “cittaslow” yani sakin şehri olması ile de bilinen. Seferihisar’a mandalina bahçelerine gidiyoruz.Sonraki durağımız  Seferihisar’ın balıkçı köylerinden olan Sığacık , Sığacık’ta cumartesi pazarınada rast gelebiliriz.Ardından, Urla'da ilk olarak ünlü sair, oyun ve roman yazarı Necati Cumalı'nın Evini ziyaret ediyoruz. Fotoğraf molası sonrası otantikliğini bir nebze kaybetmemiş olan bir nevi sanat sokağı haline gelen Zafer Caddesi'nde yürüyüş yapıp, Tanju Okan anısına yapılmış ve içinde heykeli barındıran Tanju Okan Parkında fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında İonya bölgesinin en önemli kentlerinden biri olan Klazomenai Antik kent kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Dünyada tescilli olarak üç tane Karantina Adasından biri olan Urla Karantina Adasındaki panoramik turumuzun ardından Akşam yemeği ve Konaklama için otelimize hareket ediyoruz


4. Gün: İZMİR – NAZARKÖY – KEMALPAŞA KIMIZ ÇİFTLİĞİ – İSTANBUL

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kemalpaşa’ya hareket. İzmir’in oksijen deposu olan Nif Dağları eteklerindeki eski ismi Nymphaion (Kutsal çeşme) olan bu ilçe sınırları içinde yer alan Alaş Kazak Vadisi’nde Kımız At Çiftliği’nin gezilmesi. Kırgız bir aile tarafından kurulan ve büyük bir Kırgız Kıl Çadırının merkezini oluşturduğu bu at çiftliğinde; at binebilirsiniz, Orta Asya Türk ritüellerinde önemli bir yeri olan Kımız(at sütü)’ın tadına bakabilirsiniz. Ardından Nazarköy’e hareket. Unesco tarafından korunan sanatçıların yer aldığı ve kendine has ocakları ile Türkiye’de nazar boncuğu üreten nadir yerlerden birisi olan bu köyde cam ocaklarının gezilmesi. Köy pazarında nazar boncuğu alışverişi için serbest zaman. Ve sonrasında İstanbul’a hareket.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

ÖZEL ARAÇLARLA ULAŞIM
 
ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
 
OTELİMİZDE Y.P 2 GECE ( SABAH KAHVALTISI + AKŞAM YEMEĞİ ) KONAKLAMA
 
PROFESYONEL KOKARLI REHBERLİK HİZMETİ
 
SEYAHAT SİGORTASI

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İLK GÜN SABAH KAHVALTISI

TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ

TÜM YEMEKLERDE ALINAN ALKOLLÜ VE ALKOLSÜZ İÇECEKLER

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ

TÜM ÖZEL HARCAMALAR

PROGRAMDA BELİRTİLEN GEZİLER DIŞINDA İSTENİLEN GEZİ VE EĞLENCELER

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  MANDALİNA HASATI Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  MANDALİNA HASATI Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.